poslednjih godina sve više se okreće sportskom turizmu. U Turističkoj organizaciji „Tara-Drina“ prepoznali su da bogatstvo prirodnih resursa i veliko interesovanje sportskih ekipa za pripreme na destinaciji Tara-Drina-Bajina Bašta treba iskoristiti kao osnovu u razvoju sportsko - turističkih sadržaja koji povećavaju prihode destinaciji i čine je još atraktivnijom i zanimljivijom za posetioce.
U bajinobaštanskoj turističkoj organizaciji, svesni da postojeća sportska infrastruktura nije dovoljna za brži razvoj sportskog turizma, ušli su u projektovanje novog multifunkcionalnog sportskog objekta i preprojektovanje celog sportskog centra u srcu Bajine Bašte, kako bi se maksimalno iskoristio prostor u skladu sa najnovijim trendovima, zahtevima sportista i potrebama lokalnog stanovništva.
Izgled nove sportske infrastrukture u Bajinoj Bašti; Foto: Printskrinm, TO Tara-Drina
U avgustu prošle godine potpisan je Ugovor o izradi projektne dokumentacije za izgradnju sportsko-rekreativnog kompleksa sa multifunkcionalnim objektom u Bajinoj Bašti. Ugovor su potpisali predstavnici opštine Bajina Bašta i UNOPS-a, koji je podržao ovaj projekat kroz program EUPRO+ u ukupnoj vrednosti od 61.625 američkih dolara, dok je učešće opštine 10.875 dolara.
Potpisanim Ugovorom predviđena je izrada projektne dokumentacije za parterno uređenje i izgradnju multifukcionalnog objekta u okviru Sportsko-rekreativnog centra „Braća Milutinović“ nazvanog po čuvenim fudbalerima poteklim iz gradića u Podrinju.
Bajina Bašta je zbog raznovrsne ponude, okruženja ali i zbog uslova u SRC „Braća Milutinović“ postala veoma značajna destinacija za sportske pripreme na nivou Srbije tako da svake godine veliki broj sportista dolazi u ovaj grad sa svojim sportskim ekipama ali i na individualne pripreme. Popularni „Borići“ u okviru SRC „Braća Milutinović“ su omiljeno mesto svih generacija Bajinobaštana za šetnju i rekreaciju u hladovini borova, a primamljivo su mesto i za turiste koji u Bašti uživaju u porodičnom odmoru sa malom decom. Imajući u vidu da dugo vremena nije obnavljana postojeća infrastruktura u sportsko-rekreativnom centru je dotrajala i u velikoj meri nefunkcionalna i neophodna pa je potrebna kompletna rekonstrukcija čitavog centra.
Obrad Pavlović, rukovodilac projekta; Foto: TO Tara-Drina
„Veliko nam je zadovoljstvo što smo ovaj projekat priveli kraju. U prethodnih nešto više od godinu dana sprovedene su sve projektom predviđene aktivnosti i došli smo do finalnog koraka, a to je izdavanje građevinske dozvole. Sve faze realizacije granta su uspešno sprovedene: pripremne aktivnosti, izrada projektnog zadatka, izrada katastarsko-topografskog plana, izrada projektne dokumentacije, tehnička kontrola izrađene projektne dokumentacije. Ušli smo u završnu fazu projekta i uskoro očekujemo i pribavljanje građevinske dozvole, čime bi čitav proces bio i konačno zaokružen”, kaže Obrad Pavlović, koordinator projekta i rukovodilac sektora turizma u TO „Tara-Drina“.
Posle izdavanja građevinske dozvole slede poslovi na obezbeđenju finansijskih sredstava, a kroz projekat je predviđena mogućnost da se radovi obavljaju po fazama. Iz TO „Tara-Drina“ se nadaju da će već tokom sledeće godine moći da se uđe u rekonstrukciju sportskog centra kako bi MOSI 2026 koje se održavaju u Bajinoj Bašti dočekali sa bar delimično obnovljenom sportskom infrastrukturom.
GZS
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.