Дипломирао у јуна 1990. године, а три године касније постао магистар. Докторску дисертацију одбранио је у фебруару 1997. на Пољопривредном факултету, Универзитета у Београду. Говорио је енглески језик.
У професионалној каријери, на Агрономском факултету у Чачку, прошао је сва наставно-научна звања од асистента до редовног професора. Био је ментор и члан комисије за одбрану магистарских теза и докторских дисертација, великог број дипломских, мастер и специјалистичких радова, затим Комисији за изборе у наставна и научна звања, као и рецензента научних радова.
Самостално или у сарадњи са другим истраживачима, објавио је више од 250 научних и стручних радова и две монографије, а коаутор је три нове сорте паприка. Највећи број научних радова везан је за изучавање проблематике гајења, здравствене исправности и лековитости поврћа. Учестовао је на великом броју научних скупова у земљи и иностранстру, где је био председник и члан програмских и организационих одбора, где је одржао и уводна предавања по позиву. Објавио је студијске боравке и посетио Научо-истраживачке институције у Холандији, Израелу, Бугарској, Словенији и другим земљама.
Током свог научно истраживачког рада учествовао је у реализацији више научних пројеката код Министарства за науку и технолошки развој, где је био и рецензент пријављених научних и иновационих пројеката. Током два пројектна циклуса руководио је са Научним пројектима, као и Истраживачко-развојним пројектима локалне самоуправе и посебним пројектима Министарства пољопривреде и заштите животне средине. Био је члан више научних и стручних асоцијација, а у неколико мандата био је члан сортне Комисије за признавање нових сорти при Министарству пољопривреде. Био је стални судски вештак за област пољопривреде.
Павловић је био и члан Стручног већа за техничко-технолошке науке и члан Сената Универзитета у Крагујевцу, затим је обављао дужност продекана за сарадњу са привредом и шефа катедре за Ратарство и повртарство на Агрономском факултету у Чачку.
На пољу практичне примене и трансфера научних резултата, остварио је привредну сарадњу са домаћим и иностраним компанијама, Научним институтима и факултетима, пољопривредним организацијма, Стручним службама и комерцијалним произвођачима. Одржао је и велики број стручних предавања у програмима едукације и произвођача у нашој земљи.
Павловић је живео и радио у селу Трбушанима надомак Чачка, где је на породичном газдинству, поред научних експеримената има заступљену комерцијалну производњу поврћа у пластеницима и савремене воћњаке кајсија.
Прошле године, након одржаних локалних избора, постављен је на место заменика градоначелника Чачка.
Иза себе је оставио супругу и двоје деце.
Глас западне Србије
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.