Svoje primedbe ineo je na jučerašnjoj konferenciji za medije član Gradskog odbora ove stranke Dragan Ćendić tvrdeći da je bilo zloupotrebe.
„Politika vlasti SNS-a u našem gradu je politika stranačkog zapošljavanja, kupljenih diploma, zadovoljavanja ličnih interesa pojedinaca, netransparentnog trošenja novca iz budžeta, politika gašenja domaćih preduzeća i domaćih poljoprivrednih gazdinstava i uništavanja životne sredine. Pod vlašću SNS-a Čačak je urbanistički i ambijentalno uništen nepromišljenom gradnjom koja sve više opterećuje postojeću komunalnu infrastrukturu.
Mi ćemo u budućem periodu doći do svakog građanina ovoga grada sa ,,Belom knjigom” i 44 pitanja na koja nismo dobili odgovor od gradske vlasti, a u vezi sa malverzacijama i propustima iste. Istaći ćemo nekoliko pitanja, što ne znači da su jedina i najvažnija
-Da li je gradonačelnik Čačka Milun Todorović, kao privatni preduzetnik, za vreme svog mandata na čelu grada izgradio sprat više na zgradi u centru grada na mestu srušenog kultnog bioskopa ,,Sutjeska”, koji je imao i spomeničnu vrednost suprotno svim urbanističkim planovima i građevinskim dozvolama?
-Zašto je Čačak prema izveštajima državne Agencije za zaštitu životne sredine već godinama jedan od najzagađenijih gradova u Srbiji, i zašto ništa nije urađeno da se takvo stanje promeni na bolje? Da li je gradskim vlastima uopšte stalo da građani Čačka imaju zdravu životnu sredinu?
-Ko je odgovoran za eksplozije u fabrici ,,Sloboda” i zašto do danas nisu poznati uzročnici ovih eksplozija, niti odgovorni za propuste u bezbednosti na radu?
-Kako se i kome rasprodaje gradska imovina? Zašto još uvek nemamo popis kompletne imovine grada Čačka?
-Zašto Zdravstveni centar Čačak nema magnetnu rezonancu?
-Zašto je Čačak jedini od većih gradova u Srbiji koji nema Dom za stare i nemoćne?
-Ko je iz gradskog rukovodstva kriv za smrt dvoje ljudi i povređivanje još njih deset prilikom pada visećeg mosta u Ovčar Banji, za koji je postojao nalog nadležnog inspektora da bude zabranjen za korišćenje jer je imao vidna oštećenja na pristupnim stepenicama, ogradi, pilonu i nedostajuća gazišta? Ko je postavio i po čijem nalogu su postavljene table koje su potencijalne turiste usmeravale na korišćenje visećeg mosta koji je bio mesto i uzrok nesreće? Resorni ministar je izjavio da je održavanje pomenutog mosta bila obaveza u nadležnosti lokalne uprave grada Čačka.
Ovo je samo jedan deo pitanja na koje nismo dobili odgovore. Građane grada Čačka ne možete više varati i obmanjivati! Već na narednim lokalnim izborima, gospodo iz SNS-a, vas i vaše političke satelite narod će poslati na političko smetlište, gde i zaslužujete da budete. Zar je moguće da u vreme ,,ekonomskog tigra“ mi po zvaničnom popisu imamo 8500 Čačana manje za deset godina? To je jedini i najbolji ,,rezultat“ koji je SNS mogla da uradi za deset godina vlasti.
Kao buduća vlast u gradu Čačku, Srpski pokret Dveri vam obećava da će svi ovi promašaji, propusti i krivična dela koja ostaju iza sadašnje vlasti biti ispitani. Poštovani građani, pozivamo vas da nam pomognete u iskrenoj nameri da grad Čačak pretvorimo u sredinu koju niko neće želeti da napusti”, navodi se u saopštenju Dveri.
GZS
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
Izrada: DD Coding
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.