periodu rađa najviše beba.
A s obzirom na to da se u ovoj najradosnijoj ustanovi - čačanskom porodilištu dogodio pravi bejbi bum kada je za samo 24 časa rođeno 11 beba, dr Aleksandar Urošević, kaže da skoro po tradiciji, skoro svake godine u ovom periodu dođe do povećanja broja novorođenih beba.
„To se događa u nekim periodima tokom godine, recimo, početak maja, početak leta, ali čak nekako najviše u ovom periodu, to su podaci i Republičkog zavoda za statistiku koji iznosi te neke podatke da u kontinutetu imamo najviši broj beba u ovom periodu, to su negde avgust i septembar. Oni su čak i izdvojili i neki datum, na primer da u toku godine bude najviše rođenih beba, recimo 23. septembar, tako da mi sada očekujemo taj datum, videćemo i želimo da nam porodilište bude još punije, nego što je sada, mada mi i trenutno imamo 18 pacijentkinja što je prilično puno u našem porodilištu”, rekao je Dr Aleksandar Urošević,
Doktor Urošević je istakao da uvek prednjače devojčice, a da se oni svesrdno trude da svojim pristupom i posvećenošču olakšaju mamama, odnosno budućim roditeljima.
Uključenje emitovano u emisiju „Jutro” na Prvoj televiziji
„Bolnice kao ustanovu su usatnove nekog poluzatvorenog tipa, mi se baš zbog toga i trudimo, pogotovu u porodilištu koje je negde, možda i najosetljiviji deo zdravstva da napravimo najprijatnije moguće uslove za naše trudnice i porodilje. Svedoci ste da su nam uslovi rada zaista fenomenalni, pre par godina naše porodilište je kompletno renovirano. Imamo svu potrebnu opremu, kao i kadar na visokom nivou, te zaista i po ocenama i po nagradama koje je naše porodilište ovih godina dobijalo, smatram da imamo sasvim solidan kvalitet. To je, upravo, ta ideja da našim sugrađankama omogućimo što bolji i što kvalitetniji boravak ovde, da bi zaista uradili ono što je najvrednije u njihovom životu u tom momentu, a to je doneti novi život na svet”, pojasnio je dr Urošević.
S obzirom na napredak medicine, i ovde su se pomerile granice kada je u pitanju rađanje, sve je više žena koje se odlučuju i u kasnijim godinama da postanu majke.
„Granice su se svuda pomerile, sticajem okolnosti, juče smo radili carski rez pacijentkinji koja ima 42, odnosno 43. godine. Sve se značajno pomerilo, zbog napretka medicine, kao i zbog drugih socioloških promena, žene se sve kasnije odlučuju da ostanu trudne. Nekada je granica bila, i sada je u knjigama, pa se govorilo o starijim prvorotkama preko 35. godine, ali sada je značajno veći broj tih pacijentkinja”, kazao je doktor.
Na pitanje postavljeno doktoru Uroševiću, da li je teže trudnicama ili muževima, on je kroz osmeh rekao da su svedoci, da kada muževi prisustvuju porođaju, uvek teže bude muževima, više su problema imali da zbrinu njih, nego trudnice u porođaju.
GZS
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.