voćari su ipak zadovoljni količinom roda i kvalitetom plodova. Nakon onih preskupih koje su u prethodnim danima kupovale oraktično na komad, ove domaće trešnje građani su jedva dočekali.
- Cena se je 200 dinara ako kupujete na veliko ili gajbu, a do 250 dinara ako se kupuju na kilogram, zavisno sve od kvaliteta i sorte. Trešnje su krupne i slatke, što bi se reklo kao iz komšijinog dvorišta. One koje su sitnije i malo lošijeg kvaliteta su jeftinije. Za trešnjama vlada velika potražnja, jer ovo je njihovo vreme, kaže za RINU Saša Ćendić prodavac na čačanskoj pijaci.
Ono što je uticalo na cenu ovogodišnjih trešanja svakako jesu loši vremesnki uslovi zbog kojih je kasnio rod ranih sorti, zato im je cena pre samo sedam dana bila 500 dinara.
- Sada su i isto vreme stigle u prodaju i rane kasne sorte trešnanja. Ponuda je ogromna i to je uticalo na pad cene u odnosu na neki prethodni period, dodaje Ćendić.
Slična situacija mogla bi se očekivati i sa određenim povrtarskm kulturama, jer je setva u područjima pogođenim obilnim padavinama poprilično kasnila.
Uključenje emitovano u emisiji „Jutro” na Prvoj TV:
GZS/RINA
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, šovinističke ili preteće poruke neće biti objavljeni. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne održavaju stavove Glasa Zapadne Srbije.
+381 60 5000 150, +381 032 347 001
Župana Stracimira 9/1, Čačak
redakcija@glaszapadnesrbije.rs | cacakvideo@yahoo.com
Izdavač: Privredno društvo GZS doo Čačak.
Glavni i odgovorni urednik: Gvozden Nikolić.
Registar javnih glasila Republike Srbije broj: IN000143.
© Glas Zapadne Srbije 2024. Sva prava zadržana.